Usługi

Drink bar na wesele – czy to dobry pomysł?

drink-bar-na-wesele-kraków

Coraz więcej przyszłych par młodych decyduje się na to, by w dniu swojego wesela kolorowe drinki im i ich gościom serwowali najlepsi, fachowi barmani. Drink bar na wesele Kraków popularny jest już od wielu lat, jednak w ostatnim czasie tego typu atrakcje można zobaczyć praktycznie na każdym dużym weselu. Dlaczego? Jak to wygląda w praktyce? Czego można spodziewać się po wynajęciu nowoczesnego drink baru? Na te oraz na wiele więcej pytań odpowiedzi znajdują się poniżej.

Drink bar na wesele Kraków – czy warto?

Zdecydowanie tak. Drink bar to absolutnie świetny pomysł. Jest to doskonała atrakcja nie tylko dla zaproszonych gości, ale również dla samej pary młodej. Każdy uczestnik imprezy bowiem może podejść i zamówić ulubionego, kolorowego drinka. Taki mobilny drink bar jest bowiem niesamowicie dobrze zaopatrzony (zadbają o to sami barmani), dlatego też wybór alkoholowych i bezalkoholowych koktajli jest naprawdę duży.

To już tradycja!

Jeszcze do niedawna takich szalonych barmanów można było zobaczyć na zagranicznych weselach. Teraz coraz częściej goszczą oni na polskich weselach (zarówno w restauracjach, jak i plenerowych). Świetnie wyszkoleni barmani dbają o to, by każdy gość miał w dłoni smaczny, kolorowy drink. Oprócz tego, mogą oni dać również pokaz sztuki barmańskiej, która jak wiadomo, jest bardzo efektowna i z pewnością spodoba się wszystkim zaproszonym gościom. Warto zastanowić się więc nad taką atrakcją, szczególnie wtedy, gdy na weselu ma być naprawdę dużo gości, którzy niekoniecznie przepadają za czystą wódką z kieliszków. Wiele pań chętnie staje w kolejce do takiego baru i skosztuje urozmaiconych drinków, gdyż są one naprawdę nie tylko smaczne, ale również niezwykle efektowne.

Jak to wszystko wygląda w praktyce?

O alkohol, soki i dodatki do drinków musi wcześniej zadbać para młoda, która zaopatruje (zgodnie z listą otrzymaną od barmanów) mobilny drink bar. Obowiązkowo musi się znaleźć w drink barze czysta wódka, gin, whisky, rum, sok pomarańczowy, sok jabłkowy, grenadyna, cytryny, limonki oraz rozmaite dodatki (np. w postaci brązowego cukru). Z takich składników można wyczarować naprawdę wyjątkowe drinki, których nie powstydziłby się nawet najbardziej znany lokal w mieście.

Czy to się opłaca?

Koszt wynajęcia takiego drink bar na wesele Kraków jest bardzo różnorodny. W zależności od tego, na ile osób organizowane jest wesele, na ile godzin potrzebny jest drink bar oraz jaka oferta interesuje parę młodą – ceny wahają się od około 1000 zł do nawet 4000 zł. Trzeba jednak przyznać, że jak na weselną atrakcję, z której z pewnością skorzystają prawie wszyscy goście cena jest bardzo atrakcyjna.